Ændringer vedr. vækning af julemand & julemarked 2021 (CORONAVENLIG UDGAVE)

Kære alle.

På grund af det stigende smittetryk i kommunen ser bestyrelsen sig desværre nødsaget til at aflyse det kommende julemarked. Arrangementet kan ikke garantere at overholde gældende anbefalinger og vi er nødt til at tage hensyn til alle vore hjælpere, julemanden samt alle jer deltagere. Vi er ærgerlige over, at Covid-19 endnu engang spænder ben for en hyggelig dag, men som plaster på såret vil julemanden også i år køre en tur gennem byen og dele slikposer ud til alle de fremmødte børn.

Han starter ud på klubbens p-plads kl. 10, hvorefter han kører ad Dæmningen, Violvej, Rosengade, videre ad Dæmningen mod Kirkepladsen, hvor han vender og returnerer mod Rideskolen. Her er det muligt at hilse på julemanden på P-pladsen.

Vi håber på jeres forståelse og håber at se jer alle alligevel.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret.

Please reload

Vent venligst...